Unga ko‘ra, Lokomotiv va Baltika jamoalari hozircha yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda va jadvalning yuqori qismida joylashgan. Kanchelskisning ta’kidlashicha, Krasnodar jamoasi o‘zining chempionlik maqomini isbotlashi kerak.
Ma’lumot uchun, Baltika va Lokomotiv jamoalari o‘tgan yetti tur davomida hali g‘alaba qozona olmadi. Shu bilan birga, Moskva markazidagi CSKA jamoasi ham shunday natijaga erishgan.
Qiziqarli jihati shundaki, bu uchta klub ikkinchi, uchinchi va to‘rtinchi o‘rinlarni bo‘lishib turibdi va har biri 15 ochko jamg‘argan. Ular birinchi o‘rindagi Krasnodardan atigi bitta ochko ortda qolmoqda.

Канчельскис назвал неожиданные команды в чемпионате России
Бывший российский футболист Андрей Канчельскис назвал две команды, которые удивили его в начале сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команды «Локомотив» и «Балтика» пока показывают хорошую игру и находятся в верхней части таблицы. Канчельскис подчеркнул, что команда «Краснодар» должна подтвердить свой статус чемпиона.
Для справки, команды «Балтика» и «Локомотив» за последние семь туров ещё не одержали ни одной победы. При этом московский ЦСКА также имеет такой же результат.
Интересно, что эти три клуба занимают второе, третье и четвёртое места, набрав по 15 очков. Они отстают от лидера «Краснодара» всего на одно очко.