Yuriy Syomin, ilgari Rossiya terma jamoasi va poytaxtning Lokomotiv jamoasini boshqargan murabbiy, Dmitriy Syachyovning hozirgi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syachyov 1983 yilda Omskda tug‘ilgan va aynan shu shaharda futbolga qadam qo‘ygan. U faoliyati davomida Marsel va Lokomotiv kabi bir qator klublarda o‘ynagan.
Futbolchilik faoliyatini yakunlaganidan so‘ng bir necha yil o‘tib, Syachyov Omskning ikkinchi diviziondagi Irtysh klubiga prezidentlik qilmoqda. Syomin fikricha, agar Omskda Syachyovga yordam berilsa, u Irtyshni Rossiya Premer Ligasi darajasiga olib chiqishi mumkin.
Biroq, futbol sohasida bunday natijalar osonlikcha erishilmaydi. Buning uchun shahar, viloyat va klub rahbarlarining umumiy manfaatdorligi zarur.
Irtysh klubi Rossiya futbol tarixida eng yuqori natijasini 1992 va 1993 yillarda Birinchi liga sharq zonasida ikkinchi o‘rinni egallash orqali ko‘rsatgan. Ushbu yutuq klub uchun muhim tarixiy bosqich hisoblanadi.

Сячёв может вывести Иртыш в РПЛ
Юрий Сёмин, ранее тренировавший сборную России и московский «Локомотив», высказался о нынешней деятельности Дмитрия Сячёва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сячёв родился в 1983 году в Омске и именно в этом городе начал заниматься футболом. В течение своей карьеры он играл в ряде клубов, таких как «Марсель» и «Локомотив».
Завершив футбольную карьеру, спустя несколько лет Сячёв стал президентом омского клуба «Иртыш», выступающего во втором дивизионе. По мнению Сёмина, если Сячёву окажут поддержку в Омске, он сможет вывести «Иртыш» на уровень Российской Премьер-Лиги.
Однако в футбольной сфере такие результаты достигаются не легко. Для этого необходима общая заинтересованность руководства города, области и клуба.
Клуб «Иртыш» показал лучший результат в истории российского футбола, заняв второе место в Восточной зоне Первой лиги в 1992 и 1993 годах. Это достижение является важной исторической вехой для клуба.