Sampaoli Atletiko Mineyroga qayta bosh murabbiy bo‘ldi
Argentina mutaxassisi Xorxe Sampaoli Braziliya chempionatida ish boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
65 yoshli murabbiyning yangi jamoasi «Atletiko Mineyro» klubi bo‘ldi, bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Sampaoli bilan Braziliya jamoasi o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2027 yilning oxirigacha mo‘ljallangan.
Ta’kidlash joizki, argentinalik mutaxassis ilgari ham «Atletiko Mineyro» jamoasini boshqargan. Hozirgi mavsumda jamoa Braziliya chempionatida yaxshi natija ko‘rsata olmayapti.
Sampaoli shogirdlari 20 ta o‘yin o‘tkazib, 24 ochko jamg‘argan. Natijada «Atletiko Mineyro» turnir jadvalida faqat 14-o‘rinda turibdi.
Jamoa murabbiyi va klubi ushbu qiyin vaziyatni yaxshilash uchun qo‘shimcha sa’y-harakatlar qilishmoqda. Bu esa kelgusi o‘yinlarda natijalarning ijobiy tomonga o‘zgarishiga umid beradi.

Сампаоли вновь стал главным тренером Атлетико Минейро
Аргентинский специалист Хорхе Сампаоли начал работу в чемпионате Бразилии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Новой командой 65-летнего тренера стал клуб «Атлетико Минейро», как сообщил пресс-служба клуба. Контракт Сампаоли с бразильской командой рассчитан до конца 2027 года.
Стоит отметить, что аргентинский специалист ранее уже возглавлял команду «Атлетико Минейро». В текущем сезоне команда не показывает хороших результатов в чемпионате Бразилии.
Подопечные Сампаоли провели 20 игр и набрали 24 очка. В результате «Атлетико Минейро» занимает лишь 14-е место в турнирной таблице.
Тренер команды и клуб прилагают дополнительные усилия для улучшения этой сложной ситуации. Это вселяет надежду на положительные изменения в результатах в предстоящих матчах.