Seriya A o‘yini Avstraliyada o‘tkazilishi hali aniq emas
Italiya Seriya A prezidenti Etsio Simonelli UEFA hali Italiya chempionatining 24-turidan o‘rin olgan “Milan” va “Komo” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni Avstraliyada o‘tkazish taklifini tasdiqlamaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
UEFA prezidenti Aleksandr Cheferin avvalroq Yevropa o‘yinlarini boshqa qit’alarga ko‘chirish tarafdori emasligini bildirgan edi. Simonelli so‘zlariga ko‘ra, hozircha UEFA ruxsati yo‘q, biroq ular ushbu ruxsatni oy oxirida olishni kutmoqda.
U shuningdek, ko‘plab italiyalik muxlislar uchun Avstraliyaga borish qiyin bo‘lishini tan oldi, ammo o‘yinni ko‘rishga tayyor bo‘lganlar ham kam emasligini ta’kidladi. Uchrashuvni ko‘chirishning asosiy sababi “Milan”ning uy stadioni “San-Siro”ning yopilishi bo‘lib, bu Milan shahrida bo‘lib o‘tadigan Olimpiya o‘yinlari bilan bog‘liq.
Shunday qilib, jamoa o‘z uy maydonida o‘yin o‘tkaza olmagani uchun boshqa joy qidirilmoqda. Bu qaror futbol muxlislari va jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega.

Серия А игра в Австралии пока не подтверждена
Президент Итальянской Серии А Эцио Симонелли сообщил, что УЕФА пока не одобрил предложение провести матч 24-го тура итальянского чемпионата между командами «Милан» и «Комо» в Австралии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее президент УЕФА Александр Чеферин заявил, что не поддерживает перенос европейских матчей на другие континенты. По словам Симонелли, на данный момент разрешения УЕФА нет, но они ожидают получить его к концу месяца.
Он также признал, что многим итальянским болельщикам будет сложно поехать в Австралию, однако подчеркнул, что желающих посмотреть матч там немало. Основной причиной переноса встречи является закрытие домашнего стадиона «Милана» «Сан-Сиро» в связи с Олимпийскими играми, которые пройдут в Милане.
Таким образом, команда ищет другое место для проведения домашнего матча, поскольку не может играть на своем стадионе. Это решение имеет важное значение для футбольных болельщиков и команд.