Radimov: Simeone va Atletiko yo‘lni ajratishi kerak
Sobiq Peterburg “Zenit” jamoasi futbolchisi Vladislav Radimov Ispaniya chempionatining yangi mavsumida Madridning “Atletiko” jamoasining muvaffaqiyatsiz boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Match TV” telekanalidagi efirda shunday dedi: “Simeone haqida ketishi haqida gaplar uzoq vaqtdan beri bor. Jamoa natijalari ko‘rsatadiki, ular sovrinlarga erisha olmayapti.
Simeone va ‘Atletiko’ uchun yo‘lni ajratish vaqti keldi”. Ispaniya chempionatining uchinchi turidan so‘ng, “matraschilar” faqat ikki ochko to‘plab, turnir jadvalida 16-o‘rinda turibdi.
Simeone boshqaruvidagi jamoa navbatdagi o‘yinni La Liga doirasida “Vilyarreal”ga qarshi o‘tkazadi. Uchrashuv 13-sentyabr, shanba kuni Madriddagi stadionda bo‘lib o‘tadi.
Jamoaning hozirgi natijalari muxlislar va mutaxassislar orasida ko‘plab munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Shuningdek, “Atletiko” rahbariyati ham jamoaning kelajagi haqida jiddiy o‘ylamoqda.

Радимов: Симеоне и Атлетико должны разойтись
Бывший футболист петербургского «Зенита» Владислав Радимов высказался о неудачном начале сезона мадридского «Атлетико» в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В эфире телеканала «Матч ТВ» он сказал: «Давненько ходят разговоры о том, что Симеоне уйдёт. Результаты команды показывают, что они не могут добиться трофеев.
Пришло время Симеоне и «Атлетико» разойтись». После третьего тура чемпионата Испании «матрасники» набрали всего два очка и занимают 16-е место в турнирной таблице.
Команда под руководством Симеоне проведёт следующий матч в Ла Лиге против «Вильярреала». Встреча состоится 13 сентября, в субботу, на стадионе в Мадриде.
Текущие результаты команды вызывают множество споров среди болельщиков и специалистов. Также руководство «Атлетико» серьёзно задумывается о будущем команды.