Ouen: Transfer uchun ba’zan noto‘g‘ri harakat kerak
Angliya terma jamoasi va Madridning "Real" klubining sobiq futbolchisi Maykl Ouen Aleksandr Isakning "Nyukasl" klubidan "Liverpul"ga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ijtimoiy tarmoqlardagi bayonotida, agar futbolchi transfer olishni istasa, ba’zan noto‘g‘ri harakat qilishga to‘g‘ri kelishini ta’kidladi. Ouenning so‘zlariga ko‘ra, faqat to‘g‘ri va odilona bo‘lish orqali imkoniyatlarni qo‘lga kiritish har doim ham mumkin emas.
U futbolchilarning kelajakdagi xulq-atvorini taxmin qilishning foydasi yo‘qligini ham qayd etdi. Shuningdek, "Liverpul" Aleksandr Isak uchun 25 yoshli shved hujumchiga 145 million yevro to‘ladi.
Isak klub bilan olti yillik shartnoma imzoladi. 2024/2025 yilgi mavsumda u Angliya Premer Ligasi doirasida 34 o‘yinda 23 ta gol urdi.

Оуэн: Для передачи иногда нужны неправильные движения
Бывший футболист сборной Англии и мадридского "Реала" Майкл Оуэн высказался о переходе Александра Исака из "Ньюкасла" в "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении в социальных сетях он подчеркнул, что если футболист хочет совершить трансфер, иногда приходится идти на неправильные действия. По словам Оуэна, добиться возможностей, будучи только правильным и честным, не всегда возможно.
Он также отметил, что нет смысла пытаться предсказать поведение футболистов в будущем. Кроме того, "Ливерпуль" заплатил 145 миллионов евро за 25-летнего шведского нападающего Александра Исака.
Исак подписал с клубом шестилетний контракт. В сезоне 2024/2025 он забил 23 гола в 34 матчах Английской Премьер-лиги.