Shnyakin: Baltika raqiblar uchun doimiy muammo bo‘lsin
Sport sharhlovchisi Dmitriy Shnyakin Rossiya Premyer ligasining joriy mavsumida Kaliningradning "Baltika" jamoasining ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ettita tur yakunlariga ko‘ra, Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Shnyakinning so‘zlariga ko‘ra, u "Baltika" jamoasining raqiblar uchun doimiy muammo bo‘lishini istaydi.
Talalaev futbolchilarga shunday degan: "Ular meni yomon ko‘rishi kerak, chunki men ularni qiynayman". Biroq, charchoq natija bilan qoplanmoqda.
"Baltika" yetakchi "Krasnodar" jamoasidan faqat bitta ochko orqada qolgan. Keyingi o‘yinda Kaliningrad jamoasi o‘z maydonida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘yin Rossiya Premyer ligasida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Jamoaning hozirgi natijalari uning kuchli va barqaror o‘yin ko‘rsatishini tasdiqlaydi.

Шнякин: Балтика пусть всегда будет постоянной проблемой для соперников
Спортивный комментатор Дмитрий Шнякин высказался о выступлении калининградской команды «Балтика» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По итогам семи туров команда под руководством Андрея Талалаева занимает третье место в турнирной таблице. По словам Шнякина, он хочет, чтобы «Балтика» была постоянной проблемой для соперников.
Талалаев сказал футболистам: «Они должны меня ненавидеть, потому что я их мучаю». Однако усталость компенсируется результатом.
«Балтика» отстает от лидера «Краснодара» всего на одно очко. В следующем матче калининградская команда на своем поле встретится с петербургским «Зенитом».
Эта игра имеет большое значение в Российской Премьер-лиге и с большим интересом ожидается болельщиками. Текущие результаты команды подтверждают её сильную и стабильную игру.