Juball: RPLda Mbappega o‘xshash futbolchi yo‘q
Juball, «Krasnodar» jamoasi himoyachisi, Madridning «Real» klubi hujumchisi Kilian Mbappe haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Mbappe juda noyob futbolchi hisoblanadi. Har safar unga qarshi o‘ynaganida, hatto do‘stlik uchrashuvlarida ham, uning darajasida o‘yinchini ko‘rmaganini ta’kidladi.
Juball Rossiya chempionatida bunday iste’dodli futbolchilar yo‘qligini aytdi. Shuningdek, u o‘tgan yozda Fransiyaning «Oser» klubidan «Krasnodar»ga o‘tganini eslatib o‘tdi.
Hozirgi mavsumda 32 yoshli braziliyalik futbolchi RPL doirasida bir o‘yinda maydonga tushdi. Jamoa yetti turdan so‘ng 16 ochko bilan turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Bu esa «Krasnodar»ning kuchli va barqaror o‘yin ko‘rsatayotganidan dalolat beradi. Juballning fikricha, Mbappe kabi futbolchilar jamoaga katta yordam beradi va ularning o‘yini yanada rivojlanishiga turtki bo‘ladi.
Umuman olganda, ushbu futbolchi yuqori darajada o‘zini ko‘rsatmoqda va kelajakda ham ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Juball: В РПЛ нет футболиста, похожего на Мбаппе
Жубалл, защитник команды «Краснодар», высказался о нападающем мадридского «Реала» Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мбаппе является очень уникальным футболистом. Каждый раз, когда он играл против него, даже в товарищеских матчах, он не видел игрока на его уровне.
Жубалл отметил, что в чемпионате России нет таких талантливых футболистов. Также он напомнил, что прошлым летом перешёл из французского клуба «Осер» в «Краснодар».
В текущем сезоне 32-летний бразильский футболист сыграл в одном матче в рамках РПЛ. Команда после семи туров лидирует в турнирной таблице с 16 очками.
Это свидетельствует о том, что «Краснодар» демонстрирует сильную и стабильную игру. По мнению Жубалла, такие футболисты, как Мбаппе, оказывают большую помощь команде и способствуют дальнейшему развитию их игры.
В целом, этот футболист показывает высокий уровень и ожидается, что в будущем он достигнет многих успехов.