Olasa: Spertsyan Krasnodarda qolishi kerak
«Krasnodar» jamoasining qanot himoyachisi Lukas Olasa yarim himoyachi Eduard Spertsyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Eduard juda yaxshi inson va jamoa uchun muhim o‘yinchidir. Lukas Spertsyanning jamoada qolishini chin dildan istashini ta’kidladi.
Futbolchi so‘zlariga ko‘ra, Eduard «Krasnodar» uchun katta ahamiyatga ega va uning jamoada qolishi jamoaning muvaffaqiyati uchun zarurdir. Oldinroq matbuotda aytilishicha, inglizning «Lids» va «Sautgempton» klublari arman yarim himoyachiga qiziqish bildirgan.
Hozirgi mavsumda 25 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasi doirasida yetti o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va sakkiz marta golga uzatma bergan. Hozirgi vaqtda «Krasnodar» jamoasi 16 ochko bilan musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi va Eduard kabi o‘yinchilarning roli katta ekanligini anglatadi. Jamoa rahbariyati va muxlislar futbolchining kelajagi haqida aniq qaror qabul qilinishini kutmoqda.

Olasa: Сперцян должен остаться в Краснодаре
Защитник «Краснодара» Лукаc Оласа высказался о полузащитнике Эдуарде Спертсяне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Эдуард очень хороший человек и важный игрок для команды. Лукаc подчеркнул, что искренне хочет, чтобы Спертсяан остался в клубе.
По словам футболиста, Эдуард имеет большое значение для «Краснодара», и его пребывание в команде необходимо для успеха клуба. Ранее в прессе сообщалось, что английские клубы «Лидс» и «Саутгемптон» проявляют интерес к армянскому полузащитнику.
В текущем сезоне 25-летний футболист провел семь матчей в рамках Российской Премьер-Лиги, забил четыре гола и отдал восемь результативных передач. В настоящее время команда «Краснодар» с 16 очками занимает первое место в турнирной таблице.
Этот результат демонстрирует хорошую игру команды и подчеркивает важную роль таких игроков, как Эдуард. Руководство клуба и болельщики ожидают принятия четкого решения относительно будущего футболиста.