«Ахмат» jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesovning vakili Alan Aguzarov o‘tgan oy yuz bergan voqealarni esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rossiyalik murabbiy yana Grozniy klubiga qaytganida turli RPL klublari bilan aloqalar bo‘lgan. Jumladan, Moskva jamoalari ham bor edi.
Biroq bu aloqalar asosan telefon orqali suhbatlar va uchrashuvlar darajasida bo‘lgan, aniq va ravshan taklif faqat «Ahmat»dan kelgan. Aguzarovning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov Qozog‘istonda ishlagan vaqtida RPL va Rossiya futbolini juda sog‘ingan.
«Ahmat» Cherchesov rahbarligida o‘tkazilgan to‘rt turda mag‘lub bo‘lmagan va shu davrda sakkiz ochko jamg‘argan. Ushbu natija jamoani Premyer-liga jadvalining o‘rtalariga olib chiqdi.
G‘alabalar «Zenit» va «Kryl’ya Sovetov»ga qarshi o‘yinlarda qo‘lga kiritildi. Shunday qilib, Cherchesov boshchiligidagi «Ahmat» jamoasi o‘z o‘yinini yaxshi yo‘lga qo‘yganini ko‘rsatmoqda.

Черчесов получил конкретное предложение только от «Ахмата»
Представитель главного тренера команды «Ахмат» Станислава Черчесова Алан Агузаров вспомнил события прошлого месяца. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда российский тренер вновь вернулся в грозненский клуб, у него были контакты с различными клубами РПЛ. В том числе с московскими командами.
Однако эти контакты в основном ограничивались телефонными разговорами и встречами, а конкретное и ясное предложение поступило только от «Ахмата». По словам Агузарова, Черчесов очень скучал по РПЛ и российскому футболу во время работы в Казахстане.
Под руководством Черчесова «Ахмат» не проигрывал в четырёх турах и за это время набрал восемь очков. Этот результат вывел команду в середину турнирной таблицы Премьер-лиги.
Победы были одержаны в матчах против «Зенита» и «Крылья Советов». Таким образом, команда «Ахмат» под руководством Черчесова показывает, что хорошо наладила свою игру.