Mostovoy Musayevning Krasnodar g‘alabasini tanqid qildi
Aleksandr Mostovoy, Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi, «Krasnodar» jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev haqida shubhali fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning bahorda birinchi marta mamlakat chempioni bo‘lishi asosan futbolchilarning yuqori saviyasi bilan bog‘liq bo‘lib, murabbiyning hissasi unchalik katta emas. Mostovoy Musayev hech qachon yuqori darajada o‘ynamaganini va u faqat «to‘g‘ri vaqtda to‘g‘ri joyda» bo‘lganini ta’kidladi.
U shunday dedi: agar Musayev haqiqatan kuchli murabbiy bo‘lsa, unda «Sochi» jamoasini chempion qilsin. «Krasnodarda» kuchli futbolchilar jamlangan bo‘lib, ularni futbol o‘ynashga o‘rgatish shart emas.

Мостовой Мусаев раскритиковал победу Краснодар
Александр Мостовой, бывший футболист сборной России и главный тренер команды «Краснодар» Мурад Мусаев вызвал сомнения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, то, что команда впервые весной стала чемпионом страны, в основном связано с высоким уровнем игроков, а вклад тренера не так велик. Мостовой подчеркнул, что Мусаев никогда не играл на высоком уровне и просто «оказался в нужное время в нужном месте».
Он сказал: если Мусаев действительно сильный тренер, пусть сделает чемпионом команду «Сочи». В «Краснодаре» собраны сильные футболисты, и их не нужно учить играть в футбол.
Футбол играют игроки, а не тренер, — сказал Мостовой в интервью сайту Rusfootball.info. В настоящее время «Краснодар» лидирует в чемпионате Российской Премьер-Лиги.