Rossiya va Iordaniya o‘yinini O‘zbekiston hakamlari boshqaradi
2023 yilning 4 sentyabr kuni Moskva shahridagi Lukoil Arena stadionida BetBoom do‘stlik uchrashuvi doirasida Rossiya va Iordaniya milliy terma jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinni boshqaradigan hakamlar brigadasi allaqachon aniqlangan. Uchrashuvda bosh hakam sifatida O‘zbekistonlik Ilg‘iz Tantashov faoliyat yuritadi.
U Osiyo Futbol Konfederatsiyasi (AFC)ning elit hakamlar toifasiga kiradi. Shuningdek, unga yordamchi hakamlar sifatida O‘zbekiston vakillari Andrey Tsapenko va Timur Gaynullin tayinlangan.
O‘yinning zaxira hakami sifatida esa rossiyalik Yegor Yegorov xizmat qiladi, deb xabar beradi Rossiya Futbol Ittifoqi rasmiy sayti. Ta’kidlash joizki, Iordaniya terma jamoasi yaqinda o‘zining asosiy maqsadiga erishdi va 2026 yilgi futbol bo‘yicha Jahon chempionatiga muvaffaqiyatli yo‘llanma oldi.
Bu ushbu Yaqin Sharq jamoasi tarixidagi birinchi Jahon chempionati bo‘ladi. Uchrashuv do‘stlik ruhida o‘tkaziladi va har ikki jamoa o‘z o‘yinini namoyish etishga intiladi.

Россия и Иордания игру будут судить судьи из Узбекистана
4 сентября 2023 года на стадионе ЛУКОЙЛ Арена в Москве в рамках товарищеского матча состоится игра между национальными сборными России и Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Судейская бригада, которая будет обслуживать этот матч, уже определена. Главным судьей встречи назначен узбекский арбитр Илгиз Танташов.
Он входит в элитную категорию судей Азиатской футбольной конфедерации (AFC). Также помощниками судьи назначены представители Узбекистана Андрей Цапенко и Тимур Гайнуллин.
Резервным судьей будет российский арбитр Егор Егоров, сообщает официальный сайт Российского футбольного союза. Следует отметить, что сборная Иордании недавно достигла своей главной цели и успешно квалифицировалась на чемпионат мира по футболу 2026 года.
Это будет первый чемпионат мира в истории этой команды из Ближнего Востока. Матч пройдет в дружеской атмосфере, и обе команды стремятся показать свою игру.