Pogrebnyak Zenitni RPLning asosiy favoriti deb atadi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Pavel Pogrebnyak Sankt-Peterburgning Zenit jamoasini Rossiya Premyer Ligasi mavsumining asosiy favoritlaridan biri deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Zenit jamoasi mavsum boshida ancha noaniq o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa-da, chempionlik uchun asosiy da’vogar hisoblanadi. Bundan tashqari, Krasnodar va CSKA jamoalari ham yuqori o‘rinlar uchun kurashmoqda.
Balki Spartak jamoasi ham bu ro‘yxatga kirishi mumkin, dedi Pogrebnyak Championat nashriga bergan intervyusida. Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi 7-turidan so‘ng Zenit jamoasi 12 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda.
Ular birinchi o‘rindagi Krasnodardan to‘rt ochko ortda qolmoqda. Ikkinchi, uchinchi va to‘rtinchi o‘rinlarni esa CSKA, Lokomotiv va Baltika jamoalari bo‘lishmoqda.
So‘nggi ikki turda Zenit o‘z maydonida Makhachkala Dinamo jamoasini 4:0 hisobida, Paris NN jamoasini esa 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alabalar jamoaning mavsumdagi imkoniyatlarini oshirishga xizmat qilmoqda.

Погребняк назвал Зенит главным фаворитом РПЛ
Бывший нападающий сборной России Павел Погребняк назвал петербургский Зенит одним из главных фаворитов сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, несмотря на то, что Зенит в начале сезона показывал довольно неопределённую игру, команда считается основным претендентом на чемпионство. Кроме того, за высокие места борются Краснодар и ЦСКА.
Возможно, в этот список может войти и Спартак, сказал Погребняк в интервью изданию Чемпионат. В настоящее время после 7-го тура Российской Премьер-Лиги Зенит занимает пятое место с 12 очками.
Они отстают от лидирующего Краснодара на четыре очка. Второе, третье и четвёртое места занимают ЦСКА, Локомотив и Балтика соответственно.
В последних двух турах Зенит на своём поле обыграл Махачкалинское Динамо со счётом 4:0 и Пари НН со счётом 2:0. Эти победы способствуют улучшению шансов команды в сезоне.