Shnyakin: Kordobani matndan keyin sukut saqlash kerak edi
Kommentator Dmitriy Shnyakin Rossiya Premyer Ligasi 7-turida CSKA va Krasnodar jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda yuzaga kelgan qizil kartochka holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Krasnodar hujumchisi Jon Kordoba to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi. Kolumbiyalik futbolchi o‘yindan keyin hakamlik sifati sabab Rossiya chempionatidan ketishga tayyor ekanini ta’kidladi.
Shnyakin bu vaziyatni qizil kartochka uchun yetarli deb hisoblamaydi. Uning fikricha, yakuniy xirillashdan so‘ng Kordobani mikst-zonaga olib chiqmaslik kerak edi, shunda jamoatchilik orasida mojaro kelib chiqmas edi.
Shnyakinning so‘zlariga ko‘ra, o‘yindan keyingi holatlarni nazorat qilish muhimdir. Hozirda Krasnodar jamoasi 7 turdan so‘ng 16 ochko bilan Premyer Ligada peshqadamlik qilmoqda.
Bu natija jamoaning mavsumdagi yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishish uchun asos bo‘ladi. Hakamlarga nisbatan tanqidlar esa futbolning adolatli o‘tishi uchun muhim omil hisoblanadi.

Шнякин: После слова Кордоба нужно было сделать паузу
Комментатор Дмитрий Шнякин высказался по поводу ситуации с красной карточкой в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги между ЦСКА и Краснодаром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нападающий Краснодара Хон Кордоба получил прямую красную карточку. Колумбийский футболист после матча подчеркнул, что готов покинуть российский чемпионат из-за судейства.
Шнякин не считает эту ситуацию достаточной для назначения красной карточки. По его мнению, после финального свистка не следовало выводить Кордобу в микст-зону, тогда бы не возникло конфликта среди общественности.
По словам Шнякина, важно контролировать события после матча. В настоящее время команда Краснодара после 7 туров лидирует в Премьер-Лиге, набрав 16 очков.
Этот результат показывает хорошую игру команды в сезоне и станет основой для достижения успеха в следующих матчах. Критика в адрес судей является важным фактором для справедливого проведения футбольных матчей.