Karpin Safonov PSJ ro‘yxatidan chiqarilishini tanqid qildi
Futbol klubi PSJ o‘z milliy jamoalar safida ishtirok etayotgan futbolchilar ro‘yxatida darvozabon Matvey Safonovni e’tiborsiz qoldirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin ushbu masala bo‘yicha fikr bildirishga taklif qilindi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, bu noto‘g‘ri holatdir.
U UEFA prezidenti Aleksandr Cheferinning so‘zlari bilan amalda qilinayotgan ishlar orasida tafovut borligini ta’kidladi. Bu holat achinarli, ammo shikoyat qilishdan ko‘ra vaziyatni qabul qilish kerak, dedi u.
Ushbu fikrlar «Match TV» sayti tomonidan keltirilgan. Joriy yilning 4 sentyabr kuni, payshanba kuni, Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida BetBoom do‘stona o‘yinida Iordaniya terma jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasini LiveResult portali taqdim etadi. Moskva shahridagi Lukoil Arena stadionida o‘yinning boshlanish signalini hakam soat 20:00 da beradi.

Карпин Сафонов раскритиковал исключение из списка ПСЖ
Футбольный клуб ПСЖ проигнорировал в списке игроков, участвующих за свои национальные сборные, вратаря Матвея Сафонова. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер сборной России Валерий Карпин был приглашён высказать своё мнение по этому вопросу. По словам Карпина, это неправильная ситуация.
Он подчеркнул, что существует разница между словами президента УЕФА Александра Чеферина и тем, что на самом деле делается. Эта ситуация печальна, но вместо жалоб нужно принять её, сказал он.
Эти слова приводит сайт «Матч ТВ». 4 сентября этого года, в четверг, сборная России на своём поле в товарищеском матче BetBoom примет сборную Иордании.
Текстовую трансляцию этой игры предоставляет портал LiveResult. Судья даст стартовый свисток матча на стадионе ЛУКОЙЛ Арена в Москве в 20:00.