Tottenxem Bissumani ochiq transferga qo‘ydi
Bu haqda Sky Sports nashri xabar berdi. Bissuma uch yil avval, 2022 yilda "Braighton" klubidan "Tottenxem"ga o‘tgan.
U "Braighton" jamoasida 2018 yildan beri faoliyat yuritgan. Shuningdek, uning Yevropadagi faoliyati davomida Fransiyaning "Lill" klubi ham bor edi.
So‘nggi vaqtlarda yarim himoyachi "Tottenxem"ning Chempionlar Ligasi uchun shakllantirilgan tarkibiga kiritilmagan. Joriy mavsumda u klub safida maydonga tushmagan.
Transfermarkt portali uning qiymatini 25 million yevroga baholaydi. Bissumaning klub bilan amaldagi shartnomasi yana bir yil davom etadi.
Shu sababli, "Tottenxem" futbolchini transfer oynasi ochiq bo‘lgan mamlakatdagi jamoaga sotishga tayyor turibdi. Klub va futbolchi kelishuviga qarab, yaqin kelajakda bu transfer amalga oshishi mumkin.

Тоттенхэм выставил Биссума на открытый трансфер
Лондонский клуб "Тоттенхэм" заявил о готовности продать полузащитника Ива Биссума в клуб страны, где продолжается открытое трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил портал Sky Sports. Биссума перешёл в "Тоттенхэм" три года назад, в 2022 году, из клуба "Брайтон".
Он выступал за команду "Брайтон" с 2018 года. Также в его европейской карьере был французский клуб "Лилль".
В последнее время полузащитник не включался в состав "Тоттенхэма" для Лиги чемпионов. В текущем сезоне он не выходил на поле за клуб.
Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 25 миллионов евро. Действующий контракт Биссума с клубом рассчитан ещё на один год.
По этой причине "Тоттенхэм" готов продать футболиста в команду страны, где открыто трансферное окно. В зависимости от соглашения между клубом и игроком, этот трансфер может состояться в ближайшем будущем.