Angliya va Venesuela o‘yini irqchilik sabab to‘xtatildi
Angliyaning U17 yoshlar jamoasi Yevropa chempionati saralash bosqichiga tayyorgarlik doirasida Venesuela terma jamoasi bilan do‘stlik uchrashuvini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda muxlislarning nojo‘ya xatti-harakati sababli muammolar yuzaga keldi, deb xabar beradi Angliya Futbol Assotsiatsiyasi rasmiy sayti. Uchrashuv Germaniyaning neytral maydonida bo‘lib o‘tdi.
O‘yin ikki marta to‘xtatildi, ayniqsa ikkinchi bo‘limda sudya yuzaga kelgan voqealarni aniqlash uchun uzoq vaqt tanaffus qildi. Jamoa vakili bildirishicha, Angliya terma jamoasi futbolchilariga nisbatan irqchilikka oid xavotirli xabarlar haqida ma’lumot bor.
Ular futbolchilar va xodimlarni qo‘llab-quvvatlashni ustuvor vazifa sifatida belgilagan. Shuningdek, tashkilotchilar va mas’ul idoralar bilan kelgusidagi choralar yuzasidan muzokaralar olib borilmoqda.
O‘yin 2:1 hisobida Angliya jamoasi g‘alabasi bilan yakunlandi. Gollarni Bryayan Madjo (“Mets”) va Rayen Kavuma-Makkuin (“Chelsi”) kiritdi.

Англия и Венесуэла матч был остановлен из-за расизма
Юношеская сборная Англии до 17 лет провела товарищеский матч с национальной сборной Венесуэлы в рамках подготовки к отборочному этапу чемпионата Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче возникли проблемы из-за неподобающего поведения болельщиков, сообщает официальный сайт Футбольной ассоциации Англии. Встреча проходила на нейтральном поле в Германии.
Игра была остановлена дважды, особенно во втором тайме судья сделал длительный перерыв для выяснения произошедших событий. Представитель команды сообщил, что поступали тревожные сообщения о проявлениях расизма в отношении игроков сборной Англии.
Они определили поддержку игроков и персонала как приоритетную задачу. Также ведутся переговоры с организаторами и ответственными органами по поводу дальнейших мер.
Матч завершился победой сборной Англии со счётом 2:1. Голы забили Брайан Маджо («Метц») и Райан Кавума-Маккуин («Челси»).