Meyson Grinvud, Fransiyaning “Marsel” jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchi, hali qaysi milliy terma jamoada o‘ynashni tanlamadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Goal nashri xabariga ko‘ra, Grinvud yaqinda ota-bobolariga qarashli bo‘lgan Jamayka pasportini oldi, biroq hali ham Angliya yoki Jamayka terma jamoasidan qaysi biriga chaqirilishini kutmoqda. Futbolchi hozirda asosiy e’tiborini klub faoliyatiga qaratmoqchi ekanligini bildirdi.
Jamayka terma jamoasi bosh murabbiyi Stiv Maklaren bu so‘zlardan biroz hafsalasi pir bo‘lsa-da, kelajakda vaziyat o‘zgarishiga umid qilmoqda. Hozirda Jamayka jamoasi Jahon chempionatiga yo‘llanma olish uchun guruh bosqichida kurash olib bormoqda.
23 yoshli futbolchi joriy mavsumda klub darajasida bir gol urdi va ikki golga assistentlik qildi. Grinvudning kelajakdagi terma jamoa tanlovi futbol muxlislari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Мейсон Гринвуд отложил отбор в сборную
Мейсон Гринвуд, футболист французского клуба «Марсель», пока не определился, за какую национальную сборную он будет играть. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Goal, Гринвуд недавно получил паспорт Ямайки, связанный с его предками, но все еще ожидает вызова либо от сборной Англии, либо от сборной Ямайки. Футболист заявил, что сейчас хочет сосредоточиться на клубной карьере.
Главный тренер сборной Ямайки Стив Макларен, хоть и расстроен этими словами, надеется на изменение ситуации в будущем. В настоящее время сборная Ямайки борется за путевку на чемпионат мира в групповом этапе.
23-летний футболист в текущем сезоне на клубном уровне забил один гол и сделал две результативные передачи. Выбор национальной сборной Гринвуда в будущем с интересом отслеживают футбольные болельщики.