Grigoryan: Duarte o‘yini ko‘p ziddiyatli edi
Rossiyalik murabbiy Aleksandr Grigoryan sobiq «Spartak» jamoasi himoyachisi Aleksis Duarte faoliyatini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u Braziliyaning «Santos» klubiga o‘tgan edi. Grigoryanning fikricha, Duarte o‘yini ba’zan ziddiyatli bo‘lgan.
U ayrim paytlarda o‘yin darajasi pastdek ko‘rinib, ba’zida esa kulgili holatlarga tushgan. Bu haqda mutaxassis «Match TV» telekanalida so‘zlab berdi.
Shunga qaramay, Grigoryan ta’kidlashicha, so‘nggi vaqtlarda Duarte Dejan Stankovich jamoasida asosiy markaziy himoyachi sifatida maydonga tushgan. Aleksis Duarte 2023 yilda «Spartak»ga qo‘shilgan.
Rossiyada ikki yarim yil davomida u jami 67 o‘yin o‘tkazib, bitta golga uzatma bergan. Uning jamoaga qo‘shilishi va o‘yin tajribasi jamoa himoyasini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.

Григорян: Игра Дуартe была очень противоречивой
Российский тренер Александр Григорян оценил карьеру бывшего защитника «Спартака» Алексиса Дуарте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он перешёл в бразильский клуб «Сантос». По мнению Григоряна, игра Дуарте иногда была противоречивой.
Иногда его уровень игры казался низким, а порой он попадал в забавные ситуации. Об этом специалист рассказал на телеканале «Матч ТВ».
Тем не менее, по словам Григоряна, в последнее время Дуарте выступал в команде Деяна Станковича в качестве основного центрального защитника. Алексис Дуарте присоединился к «Спартаку» в 2023 году.
За два с половиной года в России он провёл всего 67 матчей и отдал одну голевую передачу. Его присоединение к команде и игровой опыт сыграли важную роль в укреплении обороны команды.