Daniya murabbiyi Hyulunnaning Napoli o‘tishini maqtadi
Daniya terma jamoasi bosh murabbiyi Brayen Rimer hujumchi Rasmus Hyulunnaning «Manchester Yunayted» klubidan «Napoli»ga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi «qizil iblislar» tarkibida o‘z o‘rnini yo‘qotganligi sababli Italiya klubiga qaytishga qaror qildi. «Napoli» daniyalik futbolchini ijaraga oldi va keyinchalik sotib olish majburiyatini olgan.
Rimerning so‘zlariga ko‘ra, Italiya futboliga qaytish Rasmus uchun to‘g‘ri qaror bo‘ldi. Aynan shu yerda u katta muvaffaqiyatga erishgan va endi yana shu sharoitlarda o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Murabbiy futbolchidan Angliyaga ketishidan oldingi darajasiga qaytishini kutmoqda. Hyulunnaning tezligi va jismoniy kuchi uni Seriya A uchun ideal hujumchi qilib ko‘rsatadi.
U ilgari ham shu darajada gol urish qobiliyatini namoyish qilgan. Eslatib o‘tamiz, Hyulunn 2023 yilgacha «Atalanta» jamoasida o‘ynagan, so‘ngra «Manchester Yunayted» uni taxminan 80 million yevroga sotib olgandi.

Тренер Дании Хюлунна похвалил переход в Наполи
Главный тренер сборной Дании Брайен Ример высказался о переходе нападающего Расмуса Хюлунна из клуба «Манчестер Юнайтед» в «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист решил вернуться в итальянский клуб из-за того, что потерял место в составе «красных дьяволов». «Наполи» арендовал датского футболиста с обязательством последующего выкупа.
По словам Римера, возвращение в итальянский футбол стало правильным решением для Расмуса. Именно здесь он добился больших успехов и теперь получает возможность снова играть в таких условиях.
Тренер ожидает, что футболист вернётся к уровню, который был у него до ухода в Англию. Скорость и физическая сила Хюлунна делают его идеальным нападающим для Серии А.
Ранее он уже демонстрировал такую же результативность. Напомним, что Хюлунна играл в «Аталанте» до 2023 года, после чего «Манчестер Юнайтед» приобрёл его примерно за 80 миллионов евро.