Radimov: Kordoba o‘zini qo‘pol tutmoqda
Rossiya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Vladislav Radimov «Krasnodar» jamoasi hujumchisi Jon Kordobaning ehtimoliy diskvalifikatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kordoba CSKA bilan o‘tkazilgan o‘yinda Moizesning qo‘liga oyoq bilan tegib, qoidalarni buzgan. Agar «Krasnodar» jamoasining arizasi asosida uning haydovchi qarori bekor qilinmasa, kolumbiyalik futbolchi bir o‘yindan ko‘proq o‘yinlarni o‘tkazib yuborishi mumkin.
Kordobaga nisbatan qaror keyinchalik e’lon qilinadi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba birinchi marta qoidabuzarlik qilmayapti va u o‘zini qasddan qo‘pol tutmoqda.
Agar unga diskvalifikatsiya berilsa, ehtimol u o‘z xatti-harakatlarini qayta ko‘rib chiqadi. Oldinroq Radimov bu holat haydovchi kartochka olishga sabab bo‘lmasligini ta’kidlagan edi.

Радимов: Кордоба ведёт себя грубо
Бывший полузащитник сборной России Владислав Радимов высказался о возможной дисквалификации нападающего «Краснодара» Хона Кордобы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче с ЦСКА Кордоба нарушил правила, коснувшись ногой руки Моисеса. Если по заявлению «Краснодара» решение о дисквалификации не будет отменено, колумбийский футболист может пропустить более одного матча.
Решение по Кордобе будет объявлено позже. По словам Радимова, Кордоба не впервые нарушает правила и ведет себя намеренно грубо.
Если ему будет назначена дисквалификация, возможно, он пересмотрит свое поведение. Ранее Радимов отмечал, что данное нарушение не должно было привести к получению красной карточки.