Yamal va Mbappe Ispaniyada oy futbolchisi uchun kurashadi
Ispaniyaning La Liga chempionatida avgust oyining eng yaxshi futbolchisi tanlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chempionat matbuot xizmatining ma’lumotiga ko‘ra, shaxsiy mukofot uchun beshta futbolchi nomzod sifatida ko‘rsatildi. Nomzodlar qatorida Kilian Mbappe («Real»), Lamin Yamal («Barselona»), Niko Uilyams («Atletik»), Nikola Pepe («Vilyarreal») va Pere Milya («Espanyol») bor.
Ispaniya chempionatining uchta turidan so‘ng, Madridning «Real» jamoasi to‘qqiz ochko bilan birinchi o‘rinda turibdi. Ikkinchi o‘rinda ham to‘qqiz ochko jamlagan «Atletik» Bilbao jamoasi joylashgan.
Uchinchi va to‘rtinchi o‘rinlarda mos ravishda «Vilyarreal» va «Barselona» jamoalari bor, ularning har biri yetti ochko to‘plagan. Ushbu musobaqa ishtirokchilari orasidan eng yaxshi futbolchini aniqlash jarayoni davom etmoqda.

Ямал и Мбаппе борются за звание игрока месяца в Испании
В чемпионате Испании Ла Лига выбирают лучшего футболиста августа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы чемпионата, на индивидуальную награду выдвинуты пять футболистов. Среди номинантов — Килиан Мбаппе («Реал»), Ламин Ямал («Барселона»), Нико Уильямс («Атлетик»), Никола Пепе («Вильярреал») и Пере Милья («Эспаньол»).
После трёх туров чемпионата Испании команда мадридского «Реала» занимает первое место с девятью очками. На втором месте также с девятью очками находится «Атлетик» из Бильбао.
На третьем и четвёртом местах соответственно расположились команды «Вильярреал» и «Барселона», каждая из которых набрала по семь очков. Продолжается процесс определения лучшего футболиста среди участников этого турнира.