Niko Pas o‘yinning burilish nuqtasini yaratadi
Hakobo Ramon, "Real" akademiyasida tarbiyalangan futbolchi, 2024 yil yozida "Como" klubiga o‘tganidan so‘ng yarim himoyachi Nikolas Pas haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ramonning so‘zlariga ko‘ra, Nikolas Pas juda yaxshi o‘yinchi bo‘lib, u har qanday vaqtda o‘yinning burilish nuqtasini yaratib, jamoasiga g‘alaba keltira oladi. Pas 2024 yil avgust oyida "Real"dan "Como"ga ko‘chib o‘tgan.
Yozgi transfer oynasida argentinalik futbolchini "Tottenhem" klubi sotib olishni maqsad qilgan, ammo "Real"ning iltimosi bilan ushbu taklif rad etilgan. Kelasi yozda Pas yana "Real"ga qaytishi kutilmoqda.
Joriy mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarda uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bitta golga assistentlik qilgan. Uning maydondagi faoliyati jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelajakda ham katta natijalarga erishishi kutilmoqda.

Niko Пас создает поворотный момент игры
Хакобо Рамон, воспитанник академии "Реала", высказался о полузащитнике Николасе Пасе, который перешёл в клуб "Комо" летом 2024 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Рамона, Николас Пас — очень хороший игрок, который в любой момент может создать переломный момент в игре и принести победу своей команде. Пас перешёл из "Реала" в "Комо" в августе 2024 года.
В летнее трансферное окно клуб "Тоттенхэм" намеревался приобрести аргентинского футболиста, однако по просьбе "Реала" это предложение было отклонено. Ожидается, что следующим летом Пас вновь вернётся в "Реал".
В текущем сезоне 20-летний полузащитник сыграл в трёх матчах во всех турнирах, забил один гол и отдал одну результативную передачу. Его деятельность на поле имеет важное значение для команды, и в будущем ожидаются большие достижения.