Kommentator Konstantin Genich Moskva «Spartak» futbol klubining bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Genichning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich o‘zining xarizmasi bilan jamoada hurmatga sazovor. Futbolchilar va klub rahbariyati uni yaxshi ko‘radi, buni ko‘z bilan ko‘rish mumkin.
Murabbiy uzoq muddat davomida o‘yinchilarni ishontirishga harakat qilmaydi. Uning asosiy maqsadi – futbolchilarning o‘zlari maydonda to‘liq harakat qilishidir.
Ekspert fikricha, Stankovich futbolchilarni joylashtirish bilan shug‘ullanadi va ular o‘zlari vazifalarni bajaradi, deb hisoblaydi. Biroq bu har doim ham samarali bo‘lmasligi mumkin.
Serb murabbiy 2024-yil yozidan beri «Spartak» jamoasini boshqarib kelmoqda. Hozirgi vaqtda «qizil-qoralar» Rossiya chempionatining turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va 11 ochko jamg‘argan.
Jamoa keyingi o‘yinlarda natijalarni yaxshilashga intilmoqda. Stankovichning boshqaruvi ostida «Spartak» o‘z o‘yin uslubini rivojlantirishga harakat qilmoqda va kelajakda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Генич: футболисты Спартака уважают Станковича
Комментатор Константин Генич высказался о главном тренере московского футбольного клуба «Спартак» Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Генича, Станкович заслуживает уважения в команде своей харизмой. Футболисты и руководство клуба его любят, это видно невооружённым глазом.
Тренер не пытается долго убеждать игроков. Его основная цель — чтобы футболисты сами полностью выкладывались на поле.
По мнению эксперта, Станкович занимается расстановкой игроков, а они сами выполняют свои задачи. Однако это не всегда может быть эффективно.
Сербский тренер руководит «Спартаком» с лета 2024 года. В настоящее время «красно-белые» занимают шестое место в турнирной таблице чемпионата России и набрали 11 очков.
Команда стремится улучшить результаты в следующих матчах. Под руководством Станковича «Спартак» пытается развивать свой стиль игры и ставит целью достичь высоких результатов в будущем.