Bubnov: Krasnodar CSKAni haydamsiz yutgan bo‘lardi
Moskvadagi CSKA jamoasi Rossiya chempionatining yettinchi turidagi markaziy o‘yinda “Krasnodar” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Bubnovning fikricha, agar ikkinchi bo‘lim boshida hujumchi Jon Kordobani maydondan haydash bo‘lmaganda, “Krasnodar” g‘alaba qozonishi mumkin edi. Bubnov “Komment.Shou” YouTube kanalida shunday dedi: “Agar haydash bo‘lmaganda, “Krasnodar” ikkinchi bo‘limlarda kuchayadi, CSKA esa bu vaqtda zaifroq o‘ynaydi.
Shunday ekan, ular o‘yinni yutgan bo‘lar edi. Men bunga ishonaman”.
Hozirgi vaqtda yettinchi turdan so‘ng “Krasnodar” 16 ochko bilan Premer-liga turnir jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. “Armeets” deb ataluvchi CSKA esa 15 ochko bilan ikkinchi pog‘onani egallagan.
Jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va keyingi turlarda ham qiziqarli o‘yinlar kutilyapti. Premer-liga jamoalari o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda va muxlislar uchun sifatli futbol taqdim etishga harakat qilmoqda.

Бубнов: Краснодар без зрителей обыграл бы ЦСКА
Команда ЦСКА из Москвы сыграла вничью 1:1 с «Краснодаром» в центральном матче седьмого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению футбольного эксперта Александра Бубнова, если бы в начале второго тайма нападающий Хон Кордоба не был удалён с поля, «Краснодар» мог бы одержать победу. Бубнов сказал на YouTube-канале «Коммент.Шоу»: «Если бы не удаление, «Краснодар» усилился бы во втором тайме, а ЦСКА в это время играл бы слабее.
Таким образом, они бы выиграли матч. Я в это верю».
В настоящее время после седьмого тура «Краснодар» с 16 очками занимает первое место в турнирной таблице Премьер-лиги. ЦСКА, называемый «Армейцами», занимает второе место с 15 очками.
Соперничество между командами продолжается, и в следующих турах ожидаются интересные игры. Команды Премьер-лиги стремятся улучшить свою игру и стараются предоставить болельщикам качественный футбол.