Kukurelya: Premer-liga La Ligadan ustunroq bo‘lishi kerak
Ispaniya terma jamoasi himoyachisi Mark Kukurelya Angliya klublari transferlarga Ispaniya jamoalariga nisbatan ancha ko‘p mablag‘ sarflayotgani haqidagi fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Angliyada pul taqsimoti yanada tengroq bo‘lib, Premer-ligaga chiqqan jamoalar katta mablag‘ oladi. Bu esa barcha jamoalarga yuqori darajadagi futbolchilarni sotib olish imkonini yaratadi.
Shuning uchun har bir Premer-liga o‘yini kuchli raqobatga to‘la bo‘ladi. Masalan, yaqinda Premer-ligaga chiqqan "Sanderlend" jamoasi 200 million yevro sarflagan, "Kristal Peles" esa La Ligadan ikki kuchli futbolchini o‘z safiga qo‘shgan.
Kukurelya fikricha, bu holat o‘zgartirilishi kerak, chunki hozirgi vaqtda La Liga Premer-ligadan ortda qolmoqda. Angliya chempionatida uch turdan so‘ng "Liverpul" jamoasi peshqadamlik qilmoqda.
Ushbu holat futbol muxlislari uchun qiziqarli va raqobatbardosh musobaqaning davom etayotganidan dalolat beradi.

Кукурелия: Премьер-лига должна быть выше Ла Лиги
Защитник сборной Испании Марк Кукуреля высказал мнение о том, что английские клубы тратят значительно больше средств на трансферы по сравнению с испанскими командами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в Англии распределение денег более равномерное, и команды, вышедшие в Премьер-лигу, получают крупные суммы. Это даёт возможность всем клубам приобретать футболистов высокого уровня.
Поэтому каждый матч Премьер-лиги проходит в условиях серьёзной конкуренции. Например, недавно вышедший в Премьер-лигу «Сандерленд» потратил 200 миллионов евро, а «Кристал Пэлас» подписал двух сильных футболистов из Ла Лиги.
По мнению Кукурели, эту ситуацию необходимо изменить, так как в настоящее время Ла Лига отстаёт от Премьер-лиги. После трёх туров в чемпионате Англии лидирует «Ливерпуль».
Это свидетельствует о том, что для футбольных болельщиков продолжается интересный и конкурентоспособный турнир.