Agent Barbosa Rossiya legioner limitini qo‘llab quvvatladi
Mashhur agent Paulu Barbosa Rossiya premer-ligasida 2028/2029 mavsumidan boshlab amal qiladigan legionerlar uchun yangi limit haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Rossiya sport vaziri Mixail Degtyarov aytganidek, uch yil ichida klublar mavsum uchun 10 tadan ortiq legionerni ro‘yxatga ololmaydi. Shu bilan birga, maydonda bir vaqtning o‘zida bir jamoada 5 tadan ko‘p legioner o‘ynamaydi.
Barbosa yangi limit Rossiyaning yosh futbolchilari uchun ko‘proq imkoniyatlar yaratishini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu qoidalar rus klublarining akademiyalari uchun rag‘bat bo‘ladi.
Klublar legionerlarni tanlashda yanada ehtiyotkor bo‘ladi. Hozirgi kunda Rossiya futbolining yosh iste’dodlari o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda.
Limit jamoalar va terma jamoa uchun foydali bo‘ladi, yosh futbolchilar o‘z klublarida erta maydonga tushish imkoniga ega bo‘ladi. Hozirda Rossiya premer-ligasidagi klublar mavsum uchun 13 ta legionerni ro‘yxatga olishi va maydonda 8 tasini bir vaqtning o‘zida ishlatishi mumkin.

Агент Барбоса поддержал лимит на легионеров в России
Известный агент Паулу Барбоса высказался о новом лимите для легионеров, который начнет действовать в Российской Премьер-Лиге с сезона 2028/2029. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее министр спорта России Михаил Дегтярёв заявил, что в течение трех лет клубы не смогут зарегистрировать более 10 легионеров на сезон. При этом на поле одновременно в одной команде не будет играть более 5 легионеров.
Барбоса подчеркнул, что новый лимит создаст больше возможностей для молодых российских футболистов. По его словам, эти правила станут стимулом для академий российских клубов.
Клубы будут более осторожно подходить к выбору легионеров. В настоящее время молодые таланты российского футбола стараются занять свои места.
Лимит будет полезен как для команд, так и для сборной, молодые футболисты получат возможность раньше выходить на поле в своих клубах. Сейчас клубы Российской Премьер-Лиги могут зарегистрировать на сезон 13 легионеров и одновременно использовать на поле 8 из них.
Чемпионом России в настоящее время является команда «Краснодар». Новые правила будут способствовать усилению конкуренции в футболе и развитию местных игроков.