De Laurentiis Armani vafoti uchun hamdardlik bildirdi
Napoli klubi prezidenti Aurelio de Laurentiis dunyoga mashhur italyan modeleri Jorj Armani vafoti munosabati bilan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shaxsiy ijtimoiy tarmog‘ida do‘sti Jorj Armanining o‘limi haqida chuqur qayg‘u izhor qilib, o‘z oilasi va Napoli futbol klubi nomidan marhumning oilasiga hamdardlik bildirdi. So‘nggi yillarda Armani Napoli jamoasining forma dizayneri sifatida faoliyat yuritgan.
Bundan tashqari, u Italiya terma jamoasi, Londonning Chelsi klubi, Myunxenning Bavariya va Turinning Yuventus jamoalari bilan ham hamkorlik qilgan. Armani 4 sentabr kuni vafot etdi.
Milan shahrida tug‘ilgan va Italiyadagi eng boy shaxslardan biri bo‘lgan modelerning yoshi 91 da edi. Uning san’at va sport sohasidagi hissasi katta bo‘lib, uning yo‘li ko‘plab yosh dizaynerlar uchun namuna bo‘lib qoladi.

De Laurentiis выразил соболезнования в связи с кончиной Армани
Президент клуба «Наполи» Аурелио де Лаурентис выразил свои соболезнования в связи с кончиной всемирно известного итальянского модельера Джорджо Армани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем личном социальном аккаунте он глубоко опечалился смертью друга Джорджо Армани и от имени своей семьи и футбольного клуба «Наполи» выразил соболезнования семье покойного. В последние годы Армани работал дизайнером формы команды «Наполи».
Кроме того, он сотрудничал с национальной сборной Италии, лондонским клубом «Челси», мюнхенской «Баварией» и туринским «Ювентусом». Армани скончался 4 сентября.
Родившийся в Милане и являвшийся одним из самых богатых людей Италии модельеру было 91 год. Его вклад в искусство и спорт значителен, и его путь станет примером для многих молодых дизайнеров.