Belgiya terma jamoasi bosh murabbiyi Rudi Garsiya tajribali yarim himoyachi Kevin de Bryunening endi jamoa sardori bo‘lmasligini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Lixteynshteynga qarshi o‘yinda sardor lavozimida Tilyemans bo‘ladi. Garsiya matbuot anjumanida shunday dedi: “Yuri — oltin avlod vakillari bilan yosh futbolchilar o‘rtasidagi bog‘lovchi bo‘g‘in.” Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Tilyemans bundan keyin ham Belgiya terma jamoasining sardori sifatida qoladi.
Eslatib o‘tamiz, de Bryune joriy mavsum boshidan Italiya chempioni Napoli jamoasida to‘p surmoqda. Oldinroq u o‘n yil davomida Angliyaning Manchester Siti klubida o‘ynagan.

Кевин де Брюйне не является капитаном сборной Бельгии
Главный тренер сборной Бельгии Руди Гарсия объяснил, что опытный полузащитник Кевин де Брюйне больше не будет капитаном команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в матче против Лихтенштейна капитаном будет Тилеманс. Гарсия на пресс-конференции сказал: «Юри — связующее звено между представителями золотого поколения и молодыми футболистами». По словам тренера, Тилеманс останется капитаном сборной Бельгии и в дальнейшем.
Напомним, что де Брюйне с начала текущего сезона выступает за итальянского чемпиона «Наполи». Ранее он играл в английском клубе «Манчестер Сити» в течение десяти лет.