Karpin: Rossiya terma jamoasida dam olish yo‘q
Karpindan terma jamoada ishlashni klubdagi murakkab vaziyatdan dam olish deb qabul qiladimi, degan savol so‘raldi. U bunday fikrni rad etdi va bu ishni dam olish deb hisoblash mumkin emasligini ta’kidladi.
Karpin "Match TV" efirida, “Bu yerda qanday dam olish bo‘lishi mumkin?” deb javob berdi. Shu payshanba kuni Rossiya terma jamoasi BetBoom do‘stona o‘yinda Iordaniya terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinni "Lukoyl Arena" stadionidan matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Shuningdek, Moskva "Dinamo" jamoasi hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.

Karpin: В сборной России нет отдыха
Главный тренер сборной России Валерий Карпин сообщил, что сразу после работы в клубе "Динамо" он сосредоточился на национальной команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпина спросили, считает ли он работу в сборной отдыхом от сложной ситуации в клубе. Он отверг такую мысль и подчеркнул, что эту работу нельзя считать отдыхом.
В эфире "Матч ТВ" Карпин ответил: «Как здесь может быть отдых?» В этот четверг сборная России проведет товарищеский матч против сборной Иордании на поле.
Этот матч можно будет наблюдать через текстовую трансляцию со стадиона "Лукойл Арена". Кроме того, московское "Динамо" в настоящее время занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата России.