Radimov: Shafeev CSKA va Krasnodar o‘yinini buzdi
Sobiq taniqli futbolchi Vladislav Radimov CSKA va Krasnodar o‘rtasidagi o‘yindagi hakamlar guruhi, boshlig‘i Rafael Shafeevning ish faoliyatini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning fikricha, Shafeev bu o‘yinga tayyor emas edi va u futbol bayramini buzdi. Mutaxassisning aytishicha, bunday muhim o‘yinda Shafeevning hakam bo‘lishi noto‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Agar bu qaror tasodifiy tanlov orqali qabul qilingan bo‘lsa, u holda bu juda yomon tanlovdir. Shuningdek, o‘yinning birinchi yarmida hakam o‘yinning ritmini yo‘qotib qo‘ydi, natijada ko‘plab qoidabuzarliklar yuz berdi.
Chempionatning yetakchilari o‘rtasidagi o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Hozirda Krasnodar Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 16 ochko bilan birinchi o‘rinda, CSKA esa bittagina ochko ortda qolib ikkinchi o‘rinda turibdi.

Radimov: Шафеев испортил игру ЦСКА и Краснодар
Бывший известный футболист Владислав Радимов раскритиковал работу судейской бригады во главе с Рафаэлем Шафеевым в матче между ЦСКА и Краснодаром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Радимова, Шафеев не был готов к этой игре и испортил футбольный праздник. По словам специалиста, судейство Шафеева на таком важном матче было ошибочным решением.
Если это решение было принято случайным выбором, то это очень плохой выбор. Также в первом тайме судья потерял ритм игры, в результате чего произошло множество нарушений правил.
Матч между лидерами чемпионата завершился вничью со счётом 1:1. В настоящее время Краснодар занимает первое место в таблице Российской Премьер-Лиги с 16 очками, а ЦСКА — второе место, отставая всего на одно очко.