Perez Real uchun Liverpool yulduzini kuzatmoqda
Liverpool jamoasining qanot hujumchisi Rio Ngumoha Madridning Real klubining diqqat markaziga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning yirik klubi prezidenti Florentino Peres 17 yoshli iste’dodli futbolchining mahoratini yuqori baholaydi, deb xabar beradi Transfer News Live manbalariga tayanib Defensa Central. Shuningdek, Ngumoha o‘zi ham Real muxlisi bo‘lishi mumkinligi aytilmoqda.
Yaqinda Rio Ngumoha Premer Ligadagi debyut o‘yinida Newcastle jamoasiga qarshi o‘yinda (3:2) g‘alaba golini urdi. U o‘yinning oxirgi daqiqalarida maydonga tushib, Liverpool tarixida eng yosh gol muallifi bo‘ldi.
Bu natija uning kelajakdagi yuksalishidan darak beradi. Transfermarkt portali Ngumohaning bozor qiymatini 10 million yevroga baholamoqda.
Yosh futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi va iste’dodi bilan kelajakda yanada yuqori darajaga erishishi kutilmoqda. Liverpool jamoasi uni rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqda va futbolchining faoliyati katta umidlar bilan kuzatilmoqda.

Перес Реал для Ливерпуль звезду отслеживает
Крайний нападающий команды Ливерпуль Рио Нгумуха попал в поле зрения мадридского клуба Реал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент крупного испанского клуба Флорентино Перес высоко оценивает мастерство 17-летнего талантливого футболиста, сообщает Defensa Central со ссылкой на источники Transfer News Live. Также говорится, что Нгумуха сам может быть болельщиком Реала.
Недавно Рио Нгумуха забил победный гол в дебютном матче Премьер-лиги против Ньюкасла (3:2). Он вышел на поле в последние минуты игры и стал самым молодым автором гола в истории Ливерпуля.
Этот результат свидетельствует о его будущем росте. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Нгумухи в 10 миллионов евро.
Ожидается, что молодой футболист благодаря своему вкладу в команду и таланту достигнет ещё более высокого уровня в будущем. Команда Ливерпуль уделяет большое внимание его развитию, и карьера футболиста с большим интересом отслеживается.