Paragvay terma jamoasi jahon chempionatiga yo‘l oldi
Paragvay prezidenti mamlakat futbol terma jamoasining 2010 yildan beri birinchi marta jahon chempionatiga yo‘l olishini alohida qadrladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu munosabat bilan u 5 sentyabrni dam olish kuni va milliy bayram deb e’lon qiluvchi farmon chiqardi. Rasmiy manbalarda berilgan ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu dam olish kuni tibbiyot sohasida faoliyat yuritayotgan xodimlarga va jamiyat uchun zarur davlat xizmatlari bilan shug‘ullanuvchi mansabdor shaxslarga taalluqli emas.
Saralash bosqichining oxiridan oldingi turida Paragvay terma jamoasi musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Janubiy Amerika mintaqasidan jahon chempionatiga Argentin, Braziliya, Urugvay, Ekvador va Kolumbiya terma jamoalari yo‘l oldi.
Play-off o‘yinlariga esa Venesuela yoki Boliviya jamoasi chiqadi, ularning o‘rtasidagi farq faqat bitta ochkodir. Bu voqea mamlakatda katta quvonch va faxr hissi uyg‘otmoqda.

Сборная Парагвая по футболу вышла на чемпионат мира
Президент Парагвая особо отметил выход национальной футбольной сборной страны на чемпионат мира впервые с 2010 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим он издал указ, объявляющий 5 сентября выходным днем и национальным праздником. Согласно официальным источникам, этот выходной не распространяется на работников медицинской сферы и должностных лиц, занятых в государственных службах, необходимых для общества.
На предпоследнем туре отборочного этапа сборная Парагвая занимает шестое место в турнирной таблице. Из южноамериканского региона на чемпионат мира вышли сборные Аргентины, Бразилии, Уругвая, Эквадора и Колумбии.
В плей-офф выйдет команда Венесуэлы или Боливии, между которыми разница всего в одно очко. Это событие вызывает в стране большую радость и чувство гордости.