Valentin Paltsev Krasnodar qiziqishini aytdi
Himoyachi Valentin Paltsev «Krasnodar» klubi uning xizmatlariga qiziqish bildirgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zining yangi jamoaga o‘tishi haqida birinchi bo‘lib Makhachkala «Dinamo» klubining bosh direktori Shamil Gazizovdan eshitganini aytdi. Unga Shamil Kamilovich o‘yindan keyin yaqinlashib, «Valentin, endi xayrlashish vaqti keldi», deganini aytgan.
Valentin buni tushunmay, sababini so‘ragan, biroq javobni keyinroq olishini bildirgan. Keyinchalik Paltsevning agentligi vakillari unga murojaat qilib, «Krasnodar» klubi bilan bog‘langan.
Eng muhim suhbat esa jamoaning bosh murabbiyi Murad Musayev bilan bo‘lgan. 2025/2026 yilgi mavsumda o‘n o‘yinda maydonga tushgan himoyachi bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
24 yoshli futbolchining transferi uchun 3,2 million yevro to‘langan. Bu o‘tish uning faoliyatida yangi bosqichni boshlab berdi va kelajakda jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

Валентин Пальцев выразил интерес к Краснодару
Защитник Валентин Пальцев рассказал, что клуб «Краснодар» проявил интерес к его услугам. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист первым услышал о переходе в новую команду от генерального директора махачкалинского «Динамо» Шамиля Газизова. После матча Шамиль Камилович подошёл к нему и сказал: «Валентин, пришло время прощаться».
Валентин не понял этого и спросил причину, но ему ответили, что он узнает позже. Позже представители агентства Пальцева связались с ним и сообщили о контактах с клубом «Краснодар».
Самый важный разговор состоялся с главным тренером команды Мурадом Мусаевым. В сезоне 2025/2026 защитник, сыгравший в десяти матчах, сумел забить один гол.
За трансфер 24-летнего футболиста было заплачено 3,2 миллиона евро. Этот переход стал новым этапом в его карьере, и ожидается, что в будущем он окажет значительную помощь команде.