Adamov: Iordaniya bilan o‘yinda imkoniyatlar yetishmadi
«Zenit» va Rossiya terma jamoasi darvozaboni Denis Adamov «Yevro-Futbol.Ru» saytiga bergan eksklyuziv intervyusida Iordaniya bilan o‘tkazilgan do‘stona o‘yinni muhokama qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi bo‘limda o‘yin qiyin kechganini, ammo ikkinchi bo‘limda vaziyatni o‘zgartirib, ko‘plab imkoniyatlar yaratganliklarini ta’kidladi. Adamov jamoa o‘yinni yaxshi yakunlashga harakat qilganini aytdi.
Iordaniya terma jamoasining kuchli ekanligi unga kutilmagan holat bo‘lmaganini, oldingi o‘yinlarni ko‘rib chiqqanliklarini ma’lum qildi. Himoyachilarning bo‘yi o‘yin natijasiga katta ta’sir qilmasligini, bu borada hujumchilar bilan maslahatlashish ma’qul ekanini bildirdi.
O‘yinning jonlanishiga yosh o‘yinchilarning maydonga tushishi yordam berganini qayd etdi. Yosh futbolchilar kelajagi yorqin ekanini va ular tinimsiz mehnat qilishi zarurligini ta’kidladi.
Matvey Safonov bilan birga o‘tkazilgan mashg‘ulotlar haqida gapirar ekan, ularning mazmuni cheklanganligini, shuning uchun uning darajasini to‘liq baholash qiyinligini aytdi. PSG klubi haqida qisqacha suhbatlashganini, Matvey bilan bolalikdan tanish ekanligini qo‘shimcha qildi.
Denis Adamov barcha orzular amalga oshishi uchun faqat mehnat qilish zarurligini va keyingi natijalar o‘z-o‘zidan ko‘rinib borishini ta’kidladi.

Adamov: В матче с Иорданией не хватило возможностей
Вратарь «Зенита» и сборной России Денис Адамов в эксклюзивном интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» обсудил товарищеский матч с Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что первый тайм прошёл сложно, но во втором тайме команда изменила ситуацию и создала много возможностей. Адамов сказал, что команда старалась хорошо завершить игру.
Он сообщил, что сила сборной Иордании не стала для него неожиданностью, так как они изучали предыдущие игры соперника. Высота защитников, по его мнению, не сильно влияет на результат матча, и в этом вопросе стоит советоваться с нападающими.
Он отметил, что оживлению игры способствовал выход на поле молодых игроков. Молодые футболисты имеют светлое будущее, и им необходимо усердно работать.
Говоря о тренировках с Матвеем Сафоновым, он отметил, что их содержание было ограниченным, поэтому сложно полностью оценить его уровень. Также он кратко поговорил о клубе ПСЖ и добавил, что знаком с Матвеем с детства.
Денис Адамов подчеркнул, что для осуществления всех мечтаний необходимо только трудиться, и тогда последующие результаты будут видны сами собой.