Rossiya terma jamoasi o‘yini tomoshabinlari soni haqida
Tashkiliy tadbirlar va marketing kommunikatsiyalari bo‘limi rahbari Kirill Teroshin Rossiya terma jamoasining Iordaniya bilan o‘tkazgan do‘stona o‘yini tomoshabinlar soni jihatidan yomon bo‘lmaganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva shahridagi “Spartak” arenasida, Tushino hududida o‘tkazilgan uchrashuvda deyarli 25 ming kishi ishtirok etdi. Teroshin fikricha, agar bu ko‘rsatkich “Dinamo” stadionida qayd etilganida, bu to‘lib-toshgan stadion degani bo‘lardi.
Uning aytishicha, poytaxtda ish kunlari kechqurunlari bunday tashrif yaxshi natija hisoblanadi. Hududlarda esa terma jamoaga ko‘proq muxlis yig‘ish osonroq bo‘ladi.
Katta shaharlar ko‘plab ommaviy tadbirlar bilan band bo‘lib, bu tomoshabinlarni taqsimlaydi. Shu bilan birga, Teroshin do‘stona o‘yinning o‘ziga xosligini ham ta’kidladi va rasmiy o‘yinlarda stadionlar to‘lib-toshishini kutish mumkinligini bildirdi.
Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi. 7 sentyabr kuni Valeriy Karpinning jamoasi Qatarga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Bu o‘yin rasmiy bahs bo‘lib, jamoaning keyingi raqobatdagi imkoniyatlarini belgilaydi. Terma jamoa muxlislari kelajakdagi uchrashuvlarda ko‘proq muvaffaqiyatlar tilaydi.

Количество зрителей на матчах сборной России
Руководитель отдела организационных мероприятий и маркетинговых коммуникаций Кирилл Терошин отметил, что количество зрителей на товарищеском матче сборной России с Иорданией было неплохим. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На матче, который прошёл на арене «Спартак» в Москве, в районе Тушино, присутствовало почти 25 тысяч человек. По мнению Терошина, если бы этот показатель был зафиксирован на стадионе «Динамо», это означало бы полный стадион.
По его словам, в столице такой показатель посещаемости в будние вечера считается хорошим результатом. В регионах же собрать больше болельщиков на матч сборной проще.
Крупные города заняты множеством массовых мероприятий, что распределяет зрителей. При этом Терошин подчеркнул особенность товарищеских матчей и отметил, что на официальных играх можно ожидать заполнения стадионов.
Встреча завершилась со счётом 0:0. 7 сентября команда Валерия Карпина проведёт выездной матч против Катара.
Этот матч является официальным и определит дальнейшие возможности команды в соревнованиях. Болельщики сборной желают команде больше успехов в будущих матчах.