Braziliyalik futbolchi maydonda kasallandi, o‘yin davom etdi
Juma kechasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash doirasida Braziliya va Chili milliy jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda Braziliya terma jamoasi 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Birinchi bo‘limda braziliyalik hujumchi Joao Pedro qorin sohasiga og‘riqli zarba oldi.
Shundan so‘ng, 23 yoshli futbolchi maydonda bir necha bor qusdi. Biroq, u o‘yinni davom ettirdi va faqat ikkinchi bo‘limning 71-daqiqasida almashtirildi.
Klub darajasida Joao Pedro “Chelsi” jamoasida o‘ynaydi. O‘tgan yozda u “Brayton”dan London klubiga ko‘chib o‘tgan edi.
Shuni ta’kidlash kerakki, Braziliya terma jamoasi iyun oyida allaqachon 2026 yilgi Jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritgan. Ushbu g‘alaba Braziliya jamoasining kuchli o‘yinini yana bir bor tasdiqladi va ularning musobaqaga tayyorgarlik darajasini ko‘rsatdi.
Saralash bosqichida Braziliya jamoasi o‘z maydonida va mehmon safarlarida barqaror natijalar ko‘rsatmoqda. Bu esa ularning Jahon chempionatida yuqori natijalar ko‘rsatishiga ishonchni oshiradi.

Бразильский футболист заболел на поле, игра продолжилась
В ночь с пятницы на субботу в рамках отборочного турнира Чемпионата мира 2026 года состоялся матч между сборными Бразилии и Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой встрече сборная Бразилии одержала победу со счётом 3:0. В первом тайме бразильский нападающий Жоао Педро получил болезненный удар в область живота.
После этого 23-летний футболист несколько раз стошнил на поле. Тем не менее, он продолжил игру и был заменён только на 71-й минуте второго тайма.
На клубном уровне Жоао Педро выступает за команду «Челси». Прошлым летом он перешёл из «Брайтона» в лондонский клуб.
Стоит отметить, что сборная Бразилии уже в июне обеспечила себе путёвку на Чемпионат мира 2026 года. Эта победа вновь подтвердила сильную игру бразильской команды и показала уровень их подготовки к турниру.
На этапе отбора сборная Бразилии демонстрирует стабильные результаты как на домашнем поле, так и в гостях. Это повышает уверенность в их успешном выступлении на Чемпионате мира.