Chupayov: Torpedo holatini tezda yaxshilaymiz
Moskva klubi «Torpedo» hujumchisi Aleksandr Chupayov jamoaning turnir jadvalidagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, jamoa hozir jadval oxirida turgani yoqimsiz holat ekanligini ta’kidladi, ammo bu futbol ekanligini va turli vaziyatlar yuz berishini aytdi. Chupayovning ta’kidlashicha, hozir faqat sakkiz tur o‘tkazilgan, shuning uchun vaziyatni yaxshilash uchun hali imkoniyat bor.
U barcha o‘yinlar yakunlangach, umumiy jadvalga qarash kerakligini qo‘shimcha qildi. O‘tgan mavsumda «Torpedo» Parimatch Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallagan, biroq kelishilgan o‘yinlar tashkiloti bilan bog‘liq mojaro sabab RPLga yo‘llanmani ololmagan.
Jamoaga jarima qo‘yilgan va ular musobaqada qolishgan. Hozirgi vaqtda «Torpedo» sakkizta o‘yindan so‘ng 5 ochko bilan o‘n oltinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va mavsum oxirida yaxshiroq natijalarga erishishga harakat qiladi.

Чупаев: Быстро улучшим положение Торпедо
Нападающий московского клуба «Торпедо» Александр Чупаев высказался о положении команды в турнирной таблице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он подчеркнул, что неприятно видеть команду сейчас на последнем месте в таблице, но отметил, что это футбол и разные ситуации случаются. По словам Чупаева, сыграно всего восемь туров, поэтому ещё есть возможность улучшить ситуацию.
Он добавил, что после окончания всех матчей нужно будет смотреть на общую таблицу. В прошлом сезоне «Торпедо» заняло второе место в турнире Parimatch Лиги, но из-за скандала, связанного с организацией договорных матчей, не смогло получить путёвку в РПЛ.
Команда была оштрафована и осталась в соревновании. В настоящее время «Торпедо» после восьми игр занимает шестнадцатое место с 5 очками.