Lovchev: Spartak himoyachilari kuchsiz va zaif turibdi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Yevgeniy Lovchev poytaxt jamoasining himoya chizig‘ini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida hozirgi «Spartak» himoyachilarining darajasi pastligini ta’kidladi. Lovchevning aytishicha, jamoa himoya chizig‘iga kuchli futbolchilar zarur, chunki hozirgi himoyachilar yetarli emas.
U yangi transferlar haqida aniq ma’lumotga ega emasligini bildirdi. Mutaxassisning fikricha, «Spartak»ning eng kuchli tomonlari hujum chizig‘idir.
Rossiya Premyer-ligasining yetti turidan so‘ng, Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa 11 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi. Yaqinda «qizil-oq» jamoaga yangi himoyachi Kristofer Vu qo‘shildi.
Jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlash uchun yangi futbolchilarni jalb qilish zarurati borligi aniq ko‘rinmoqda. Bu esa jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Ловчев: Защитники Спартака слабы и неуверенны
Бывший футболист «Спартака» Евгений Ловчев раскритиковал линию защиты столичной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем мнении он подчеркнул низкий уровень нынешних защитников «Спартака». По словам Ловчева, команде нужны сильные футболисты в линию защиты, так как нынешние защитники недостаточно хороши.
Он отметил, что не располагает точной информацией о новых трансферах. По мнению специалиста, сильнейшими сторонами «Спартака» являются атакующая линия.
После семи туров Российской Премьер-лиги команда под руководством Деяна Станковича занимает шестое место в турнирной таблице с 11 очками. Недавно в «красно-белую» команду присоединился новый защитник Кристофер Ву.
Очевидна необходимость привлечения новых футболистов для укрепления линии защиты команды. Это может положительно сказаться на общих результатах команды.