Mbappe avgust oyining eng yaxshi futbolchisi bo‘ldi
Madridning “Real” klubi o‘tgan avgust oyining eng yaxshi futbolchisini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu unvon hujumchi Kilian Mbappega nasib etdi. U jamoada o‘n raqami ostida maydonga tushadi.
Eng yaxshi futbolchi ovoz berish orqali aniqlangan bo‘lib, Mbappe dastlabki uch turda uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. “Real” hozirgi paytda uch tur yakuniga ko‘ra birinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoaning hisobida to‘qqiz ochko va uchta g‘alaba bor. Urilgan va o‘tkazilgan gollar farqi 6:1 ni tashkil etadi.
Ispaniya chempionatining dastlabki uch turida ochko yo‘qotmagan ikkinchi jamoa esa Bilbaodagi “Atletik” hisoblanadi. Shuningdek, ovoz berishda Din Huesen, Orelien Tchuameni, Vinisius Junyor va Arda Gyuler ham ishtirok etdi.
Ushbu futbolchilar jamoalarining muhim a’zolari sifatida tanilgan. Madridning “Real” klubi o‘z faoliyati bilan chempionatda yetakchilik qilmoqda va keyingi o‘yinlarda ham yuqori natijalarni ko‘rsatishga intilmoqda.

Мбаппе стал лучшим футболистом августа
Клуб «Реал» из Мадрида объявил лучшего футболиста прошедшего августа. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот титул достался нападающему Килиану Мбаппе. Он выходит на поле под десятым номером.
Лучший футболист был определён путём голосования, и Мбаппе сумел забить три гола в первых трёх турах. «Реал» в настоящее время занимает первое место по итогам трёх туров.
У команды девять очков и три победы. Разница забитых и пропущенных голов составляет 6:1.
Второй командой, не потерявшей очков в первых трёх турах чемпионата Испании, является «Атлетик» из Бильбао. Также в голосовании участвовали Дин Хюэсен, Орельен Тчуамени, Винисиус Жуниор и Арда Гюлер.
Эти футболисты известны как важные члены своих команд. Клуб «Реал» из Мадрида лидирует в чемпионате благодаря своей игре и стремится показывать высокие результаты в следующих матчах.