Kyeza Chempionlar Ligasi ro‘yxatidan chiqarildi
Federiko Kyeza, hujumchi yarim himoyachi, "Liverpul" jamoasining Chempionlar Ligasi guruh bosqichi uchun tarkibiga kiritilmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli, 27 yoshli italiyalik futbolchi Yevropaning eng nufuzli klub turniri o‘yinlarini televizor orqali yoki stadiondan tomosha qiladi. Goal portali xabariga ko‘ra, Kyeza "Liverpul" tarkibidan chiqarilishi amaldagi qoidalarga bog‘liq.
Mersisaydliklar Chempionlar Ligasi uchun ro‘yxatga 17 nafargacha mahalliy hisoblanmagan futbolchini kiritishlari mumkin edi. "Liverpul"ning guruh bosqichidagi birinchi o‘yini o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi.
17 sentabr, chorshanba kuni "Enfild" stadionida "Atletiko" jamoasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin klub uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Кьеца исключена из списка Лиги чемпионов
Федерико Кьеза, атакующий полузащитник, не был включён в состав «Ливерпуля» на групповой этап Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этой причине 27-летний итальянский футболист будет смотреть матчи самого престижного клубного турнира Европы по телевизору или со стадиона. По информации портала Goal, исключение Кьезы из состава «Ливерпуля» связано с действующими правилами.
Мерсисайдцы могли включить в заявку на Лигу чемпионов до 17 игроков, не являющихся местными. Первый матч группового этапа «Ливерпуля» пройдёт на домашнем стадионе.
17 сентября, в среду, на стадионе «Энфилд» состоится встреча с командой «Атлетико». Эта игра имеет большое значение для клуба и с большим интересом ожидается болельщиками.