AQSh terma jamoasi bosh murabbiyi Maurisio Pochettino “Barselona” klubining murabbiyi bo‘lolmasligining sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining murabbiylik uslubi bilan “Barselona”ni boshqara olishini aytsa-da, buni hech qachon amalga oshirmasligini ta’kidladi. Pochettino “Espanyol” klubiga sodiq ekanligini va bu klubning Kataloniyada mustaqilroq ekanligini bildirdi.
Maurisio Pochettino 2009 yildan 2012 yilgacha “Espanyol” jamoasini boshqargan. Hozirda esa u 53 yoshda bo‘lib, 2022 yil sentyabrdan buyon AQSh terma jamoasining bosh murabbiyi lavozimida faoliyat yuritmoqda.
Shuningdek, hozirgi kunda “Barselona” klubini Hans-Diter Flik boshqarayotgani ma’lum qilindi. Uning rahbarligida jamoa o‘tgan mavsumda uchta yirik sovrin qo‘lga kiritgan.

Почеттино откровенно рассказал, почему не будет руководить Барселоной
Главный тренер сборной США Маурисио Почеттино рассказал причины, по которым он не может возглавить клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что хотя и может управлять «Барселоной» своим тренерским стилем, он никогда этого не сделает. Почеттино отметил свою преданность клубу «Эспаньол» и подчеркнул, что этот клуб более независим в Каталонии.
Маурисио Почеттино руководил командой «Эспаньол» с 2009 по 2012 год. В настоящее время ему 53 года, и с сентября 2022 года он занимает должность главного тренера сборной США.
Также сообщается, что в настоящее время клубом «Барселона» руководит Ханс-Дитер Флик. Под его руководством команда в прошлом сезоне завоевала три крупных трофея.