PSJ jamoasining markaziy himoyachisi, ukrainalik Ilya Zabarniy o‘zining fransuz grandi a’zosi Matvey Safonov haqida bergan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda bergan intervyusida shu mavzuga to‘xtalganini aytdi va istaganlar uni topib ko‘rishlari mumkinligini bildirdi. Hozirda uning e’tibori milliy jamoaga qaratilgan.
Ukrainalik futbolchining so‘zlarini Ukraina Futbol Assotsiatsiyasi matbuot xizmati keltirdi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Zabarniy yozda rossiyalik darvozabonni sotishga qarshi chiqqani haqida ma’lumot tarqalgan edi.
Ilya Zabarniy Angliyaning Bornmut klubidan PSJ jamoasiga o‘tgan. Parij klubi uning uchun 60 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘ladi.
Futbolchi esa Fransiya Ligasi 1 chempioni bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi. Bu transfer jamoaning himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam bo‘ldi.

Забарний ответил на вопрос о Сафонове
Центральный защитник команды ПСЖ, украинец Илья Забарный ответил на вопрос о своем одноклубнике из французского гранда Матвее Сафонове. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В недавнем интервью он затронул эту тему и сообщил, что желающие могут найти и посмотреть его. Сейчас его внимание сосредоточено на национальной сборной.
Слова украинского футболиста привела пресс-служба Украинской футбольной ассоциации. Ранее в СМИ распространялась информация о том, что Забарный летом выступал против продажи российского вратаря.
Илья Забарный перешел из английского клуба Борнмут в ПСЖ. Парижский клуб заплатил за него более 60 миллионов евро.
Футболист подписал долгосрочный контракт с чемпионом Франции Лиги 1. Этот трансфер стал важным шагом для укрепления оборонительной линии команды.