Ronalduning to‘rt klubda yuzdan ortiq goli bor
«Al-Nasr» jamoasining yulduzi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining Superkubogi finalida «Al-Ahli» jamoasiga qarshi o‘yinda gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning asosiy vaqti 2:2 hisobida yakunlandi, biroq penaltilar seriyasida uning jamoasi mag‘lub bo‘ldi. 40 yoshli hujumchi o‘yinning 41-daqiqasida gol urdi.
Bu gol Krishtianu uchun «Al-Nasr» jamoasida o‘tkazgan 113 o‘yinda yuzinchi gol bo‘ldi. Ronaldu futbol tarixida to‘rt xil jamoa safida yuzdan ortiq gol urgan birinchi futbolchi sifatida tarixga kirdi.
U «Real» jamoasi safida 438 o‘yinda 451 gol, «Manchester Yunayted»da 346 o‘yinda 145 gol, «Yuventus»da esa 134 o‘yinda 101 gol urgan. Krishtianu Ronaldu 2023 yil qishidan beri «Al-Nasr» jamoasida o‘ynab kelmoqda va uning amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha mo‘ljallangan.

У Роналду более ста голов в четырёх клубах
Звезда команды «Аль-Наср» Криштиану Роналду забил гол в финале Суперкубка Саудовской Аравии в матче против команды «Аль-Ахли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время встречи завершилось со счётом 2:2, однако в серии пенальти его команда проиграла. 40-летний нападающий забил гол на 41-й минуте игры.
Этот гол стал для Криштиану его сотым в 113 матчах за команду «Аль-Наср». Роналду вошёл в историю футбола как первый игрок, забивший более ста голов в составе четырёх разных клубов.
Он забил 451 гол в 438 матчах за «Реал», 145 голов в 346 матчах за «Манчестер Юнайтед» и 101 гол в 134 матчах за «Ювентус». Криштиану Роналду играет за «Аль-Наср» с зимы 2023 года, и его действующий контракт рассчитан до лета 2027 года.