Kamerunlik darvozabon Andre Onana "Manchester Yunayted" klubini tark etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
29 yoshli futbolchi Turkiya chempionatiga ko‘chib o‘tib, "Trabzonspor" jamoasida o‘ynaydi. Bu haqda nufuzli manba, jurnalist Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda xabar berdi.
Onana bepul ijaraga berilish sharti bilan transfer qilinadi, sotib olish huquqi mavjud emas. Darvozabon o‘z kelajagi borasida biroz ikkilanib qoldi, ammo oxir-oqibat yangi imkoniyatni qabul qilishga qaror qildi.
Andre 2023 yil yozida "qizil iblislar" safiga qo‘shilgan edi. Uning hozirgi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Joriy mavsumda Onana Ligada bitta o‘yinda maydonga tushdi va ikki gol o‘tkazib yubordi. Uning yangi jamoasida qanday natijalar ko‘rsatishi futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kutilmoqda.

Онана перешёл в аренду из Манчестер Юнайтед бесплатно
Камерунский вратарь Андре Онана покидает клуб "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
29-летний футболист переходит в чемпионат Турции и будет играть за команду "Трабзонспор". Об этом в социальных сетях сообщил авторитетный источник, журналист Фабрицио Романо.
Онанa переходит на правах аренды без права выкупа. Вратарь некоторое время сомневался относительно своего будущего, но в итоге решил принять новое предложение.
Андре присоединился к "красным дьяволам" летом 2023 года. Его текущий контракт действует до середины 2028 года.
В текущем сезоне Онана сыграл в одном матче Лиги и пропустил два гола. Футбольные болельщики с интересом ожидают, каких результатов он добьется в новой команде.