Real Madrid himoyachisi Din Hyusen Ispaniya terma jamoasidagi hamkasblarining uning "qirollik klubi"ga o‘tishi haqidagi munosabatlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Terma jamoada ba’zilari uning to‘g‘ri qaror qilganini aytishadi. "Barselona" futbolchilari esa uni hazillashadi, ammo El Klassikoda nima bo‘lishini ko‘ramiz, dedi Hyusen, deya xabar berdi jurnalist Fabrisio Romano.
20 yoshli himoyachi yozgi transfer oynasida Angliyaning "Bornmut" klubidan "Real"ga o‘tdi. Madrid jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchi sakkizta o‘yinda maydonga tushdi va bitta golga uzatma berdi.
Ispaniya terma jamoasi safida esa beshta o‘yinda ishtirok etib, bir marta assistentlik qildi. Luis de la Fuente boshchiligidagi terma jamoa 7 sentyabr kuni Turkiya terma jamoasi bilan uchrashadi.

Дин Хьюзен ответил футболистам Барселоны
Защитник Реала Мадрид Дин Хьюзен рассказал о реакции своих товарищей по сборной Испании на его переход в «королевский клуб». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сборной некоторые считают, что он принял правильное решение. Игроки «Барселоны» же шутят над ним, но посмотрим, что будет в Эль Класико, — сказал Хьюзен, сообщает журналист Фабрицио Романо.
20-летний защитник летом перешёл из английского «Борнмута» в «Реал». За мадридскую команду он сыграл в восьми матчах и отдал одну голевую передачу.
В составе сборной Испании он принял участие в пяти матчах и сделал одну результативную передачу. Под руководством Луиса де ла Фуэнте сборная 7 сентября встретится со сборной Турции.