Teves «Boka» prezidenti bo‘lishni rad etdi
Karros Teves "Boka Xunior" jamoasida murabbiylik vazifasini to‘liq uddalay olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli, 2027 yildan boshlab u klub prezidenti lavozimiga tayinlanishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqaldi. Ushbu taxminlar Argentina matbuotida muhokama qilinayotgan bo‘lsa-da, Teves bu gaplarni rad etdi.
U o‘zining "Boka"dan uzoqlashishini va kelajakda Yevropa klublarida murabbiy sifatida faoliyat yuritishni rejalashtirayotganini bildirdi. Tevesning so‘zlariga ko‘ra, u hozirda prezidentlikka tayyor emasligini, asosiy kasbi murabbiylik ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, ayrim vaziyatlarda siyosat bilan shug‘ullanishi mumkinligini, lekin klub prezidenti bo‘lish niyatida emasligini aytdi. Teves 2017 yilda futbolchilik faoliyatini yakunlagan.
Uning kelajakdagi maqsadi Yevropada murabbiy sifatida ishlashdir. Bu ma’lumotlar derbyderbyderby.it sayti tomonidan keltirilgan.

Президент Teves «Boka» стать отказался
Карлос Тевес не смог полностью справиться с обязанностями тренера в команде «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этой причине появились слухи о том, что с 2027 года он может быть назначен президентом клуба. Хотя эти предположения обсуждаются в аргентинской прессе, Тевес опроверг эти заявления.
Он сообщил, что собирается дистанцироваться от «Боки» и планирует в будущем работать тренером в европейских клубах. По словам Тевеса, он сейчас не готов к президентской должности и его основная профессия — тренер.
Также он отметил, что в некоторых случаях может заниматься политикой, но не намерен становиться президентом клуба. Тевес завершил свою футбольную карьеру в 2017 году.