Martinelli Braziliya terma jamoasidagi o‘sishini baholadi
Gabriel Martinelli, Londondagi Arsenal klubi va Braziliya terma jamoasi futbolchisi, o‘zining rivojlanishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2020 yilda ilk bor milliy jamoaga taklif qilingan va 2022 yilda terma jamoa safida debyut qilgan. Martinellining so‘zlariga ko‘ra, u Yevropada o‘yin tajribasini oshirgan, bu esa uning uchun juda muhimdir.
U yosh bo‘lishiga qaramay, Arsenal jamoasi safida ko‘plab o‘yinlarda ishtirok etgan. Hozirgi kunda o‘yin darajasi 2020 yildagidan ancha yuqori, ayniqsa 2022 yilda o‘tkazilgan jahon chempionatidan keyin o‘zini yanada rivojlantirganini ta’kidladi.
Braziliya terma jamoasida ko‘plab iste’dodli futbolchilar bor, ammo bu yerda sog‘lom raqobat mavjud va barcha o‘yinchilar o‘zaro yaxshi munosabatda. 24 yoshli futbolchi terma jamoa safida 19 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Мартинелли оценил развитие в сборной Бразилии
Габриэль Мартинелли, футболист лондонского клуба «Арсенал» и сборной Бразилии, поделился своими мыслями о своем развитии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Впервые он был вызван в национальную команду в 2020 году и дебютировал в сборной в 2022 году. По словам Мартинелли, он получил игровой опыт в Европе, что для него очень важно.
Несмотря на молодой возраст, он участвовал во многих матчах за «Арсенал». В настоящее время уровень игры значительно выше, чем в 2020 году, особенно после чемпионата мира 2022 года, после которого он отметил свое дальнейшее развитие.
В сборной Бразилии много талантливых футболистов, но здесь существует здоровая конкуренция, и все игроки поддерживают хорошие отношения друг с другом. 24-летний футболист провел 19 матчей за сборную и забил два гола.