Tchuameni: O‘yinchi jarohatini murabbiyga aytishi kerak
PSJ jamoasining hujumchilari Usmon Dembele va Dezire Due Fransiya terma jamoasi safida Ukraina bilan Jahon chempionati saralash o‘yinida jarohat olishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parij klubining rahbariyati bu holatdan norozilik bildirdi. Fransiya terma jamoasining yarim himoyachisi Orelien Tchuameni ushbu vaziyatga munosabat bildirdi.
Tchuamenining so‘zlariga ko‘ra, har bir kishi o‘z manfaatlarini himoya qiladi. Biroq, oxir-oqibat o‘yinchi o‘z holatini murabbiyga aytishi lozim.
Agar u o‘ynash xavfli deb hisoblasa, murabbiy unga yordam beradi, chunki murabbiy aqlli insondir. Dembele qadam suyaklari mushaklarining jarohati sabab olti hafta maydonga tusha olmaydi.
Due esa oy davomida maydondan chetlashtirildi, unga kichik suyak jarohati tashxisi qo‘yildi. Fransiya chempionatining uchinchi turidan so‘ng PSJ jamoasi to‘plagan to‘qqiz ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda.

Тчуамени: Игрок должен сообщать тренеру о травме
Нападающие команды ПСЖ Усман Дембеле и Дезире Дюе получили травмы в матче отбора на чемпионат мира против Украины в составе сборной Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство парижского клуба выразило недовольство этой ситуацией. Полузащитник сборной Франции Орельен Тчуамени прокомментировал данную ситуацию.
По словам Тчуамени, каждый защищает свои интересы. Однако в конечном итоге игрок должен сообщить о своем состоянии тренеру.
Если он считает, что играть опасно, тренер поможет ему, так как тренер — умный человек. Дембеле не сможет выйти на поле шесть недель из-за травмы мышц плюсневых костей.
Дюе же выбыл из строя на месяц, ему поставлен диагноз небольшой перелом кости. После третьего тура чемпионата Франции команда ПСЖ с девятью очками занимает третье место.