Darvozabon Matye Patuye Fransiyaning "Lion" klubidan Saudiya Arabistonining "Al-Xilol" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning rasmiy sayti xabar berdi. E’lon qilingan ma’lumotlarga ko‘ra, yaqinda eng istiqbolli yosh futbolchilardan biri hisoblangan Patuye jamoasini 342 ming yevroga almashtirdi.
Shuningdek, "Lion" keyingi sotuvdan 20 foiz ulush oladi. "Ijodkor" muxlislari ijtimoiy tarmoqlardagi fikr-mulohazalarida bu transferni sovg‘a deb hisoblashmoqda, garchi Patuye shartnomasini uzaytirmoqchi bo‘lmagan bo‘lsa ham.
O‘tgan mavsumda u ijarada bo‘lib, mamlakatning kuchli uchinchi ligasi hisoblangan "Socho" klubining eng yaxshi futbolchilaridan biri bo‘ldi. U 36 o‘yinda maydonga tushib, 33 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqichni anglatadi va "Al-Xilol" jamoasi uchun muhim kuch bo‘lib xizmat qiladi. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv kelajakdagi muvaffaqiyatlarga umid uyg‘otmoqda.

Матье Патуэ из «Лиона» в «Аль-Хилол» продан
Вратарь Маттье Патуйе перешёл из французского клуба «Лион» в саудовский клуб «Аль-Хилаль». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Согласно опубликованной информации, недавно один из самых перспективных молодых футболистов Патуйе сменил команду за 342 тысячи евро.
Кроме того, «Лион» получит 20% от следующей продажи. Болельщики «ткачей» в своих комментариях в социальных сетях считают этот трансфер подарком, хотя Патуйе и не хотел продлевать контракт.
В прошлом сезоне он выступал на правах аренды и стал одним из лучших игроков клуба «Сошо», который считается третьей по силе лигой страны. Он сыграл в 36 матчах и пропустил 33 гола.
Этот трансфер означает новый этап в карьере футболиста и станет важной силой для команды «Аль-Хилаль». Соглашение между клубом и игроком вселяет надежду на будущие успехи.